Szeretnél egy minimalista stílusú konyhát?
Szeretnéd megváltoztatni konyhád megjelenését? Egy minimalista stílus mellett döntöttél? Itt van néhány hasznos ötlet, amely segíthet.
Amikor minimalista konyháról beszélünk, három fontos tényezőre kell gondolnunk: szín, tér és egyszerűség.
Egy panel lakás vagy korlátozott méretű ház esetében a minimalista konyha a legjobb választás a berendezéshez.
A lényegre koncentrálva és a kevesebb, de jobb és kevesebb több mottókat követve a tered egyszerű, de mégis elegáns megjelenést kap, és ami a legfontosabb, könnyen karbantarthatóvá válik.
Azoknak az embereknek, akik rendezettnek szeretnek lenni, akik nem hagyják a részleteket a véletlenre, akik rendetlenség ellen vannak, a minimalista stílus egyensúlyt teremt az életükben.
A konyha, talán még más helyiségeknél is, az a hely, ahol rossz szervezés nélkül pillanatok alatt káosz alakul ki. És ahelyett, hogy praktikus és funkcionális teret kapsz, leírhatatlan káoszt fogsz tapasztalni.
Másrészt fontos megérteni, hogy a minimalista stílus nem minden térhez, nem minden konyhához illik.
A minimalizmus az egyszerűséget és a legszükségesebbet, monokróm színeket és a tér illúzióját jelenti.
Amikor a konyhád több mint 40 négyzetméter, egy minimalista stílus mellett dönteni valahogy nem helyénvaló.
Minimalizmus a konyha berendezésében vagy átrendezésében: A minimalista stílus alkalmazásához a konyhádban figyelembe kell venned néhány fontos tényezőt: a konyha terét, a falak és a bútorok színét, a bútorok kialakítását, a dekorációt és a fényeket.
Elsőként, egy minimalista konyhában a bútoroknak tágas benyomást kell kelteniük.
Az "open space" elvére kell hivatkozni. Tehát, ha vannak válaszfalak, mondj le róluk. A berendezés során az a cél, hogy a teret átjárhatóvá tegyük, például a nappalit a konyhával összekötve.
Egy ilyen konyhában használt díszítő elemeknek nem kell olyan számosnak lenniük, mint más szobákban. A minimalista stílusban a dekorációk kevésbé fontosak, főleg a konyhában. Tehát, legyen minél kevesebb dekorációs elem. Ezeknek pedig el kell lenniük egymástól, különben zsúfoltság keletkezik.
Választhatsz egy virágos vázát, egy virágos cserépöt, egy falórámat, egy dekoratív tányért, egy gyümölcskosarat stb.
A minimalista stílusban a legkellemesebb dekorációk a természetes elemek, például a virágok.
Fal színek és bútorok
A falak elkerülhetetlenül fehérek, vagy legfeljebb matt világos szürkék. A bútorok színe a szürke, bézs, zöld, fehér, fekete, világos barna árnyalataiban legyen.
A színfoltokat később adjuk hozzá - festmények, dekoratív vázák, virágtartók, konyhai székhuzatok, egyéb dekorációk.
A bútorok tervezése egyszerű, világos, sima vonalakban marad.
Nem engedélyezett a bútorok túlzott mennyisége, csak a szigorúan szükségesek. A minimalista stílusban nincs helye a masszív bútoroknak. A fa bútorok helyett a forgácslemez, rozsdamentes acél, matt vagy félig átlátszó üveg a preferált.
A textúrák fényesek, hogy visszaverjék a fényt és növeljék a teret. A munkalapoknak a lehető legegyszerűbb modellekből kell lenniük, kőből vagy kompozitból, strapabírók és kényelmesek.
A konyhabútoroknak a lehető legegyszerűbbnek kell lenniük, látható fogantyúk nélkül, jó elrendezéssel. A hagyományos konyhákban jelen lévő apró elemek a minimalista konyhában rejtve vannak. Semmi sincs kilátásban.
A fénynek lehetőleg természetesnek kell lennie. A minimalista dekorációban nincs helye függönyöknek vagy drapériáknak. Feltételezzük, hogy az ablak lefedése korlátozza a természetes fényhez való hozzáférést.
Egyensúlyban, a mesterséges fényt nem szabad túlzottan használni, és mindenképpen kerüljük a hideg - fehér fényt. Meleg, enyhén szórt fényt alkalmazunk.
Bútorok tervezése
Mielőtt bármit is csinálunk, amikor minimalista konyháról van szó, meg kell méretnünk a rendelkezésünkre álló teret. Kezdettől fogva figyelembe kell vennünk az hatékony elrendezést. A konyhában általában három zónát alkalmazunk: a főzőzóna, amely magában foglalja a munkalapot, a tűzhelyet és a főzőlapot; a mosózóna, amely a mosogatót, a mosogatógépet és a hulladékdarálót tartalmazza; valamint a tárolózóna, ahova fiókok, szekrények, hűtőszekrény, fagyasztó stb. tartozik.
Mivel Romániában a konyhák többsége kisebb méretű, ez a minimalista megközelítés mindig üdvözlendő.
Azonban a bútorok választása és a beosztás nem csak az ízlésen és a minimalista stíluson alapul, hanem a tér alakján is. Valójában innen kezdünk. Vannak U-alakú konyhák, vannak téglalap alakú vagy négyzet alakú konyhák, vannak L-alakú konyhák. Ezért nem kezdhetünk el semmilyen berendezést anélkül, hogy először feljegyeznénk a tér méreteit. Ezeknek a méreteknek és az ismert távolsági szabályoknak megfelelően ezután áttérhetünk a megfelelő berendezésre, választva a kívánt és a rendelkezésre álló térnek megfelelő stílust.
Például, ha a tér rendkívül korlátozott, egy dolog, ami segíthet, a magasság érzése. Ebben az esetben választhatjuk a tér hatékony függőleges szervezését, fiókok és szekrények felszerelésével egészen a plafonig.
A minimalista konyha bútorainak egyszerűnek kell lenniük. A frontoknak nincs szükségük a klasszikus vagy vintage stílusok díszítésére. Semmilyen kiálló elem nincs rajtuk. Mivel ebben a típusú konyhában nincsenek fogantyúk a bútorokon, a színakcentusokat egy ragyogó csappal és fényes háztartási eszközökkel adhatjuk hozzá.
Világítási hatások A minimalista konyhában, ahogy korábban említettem, az uralkodó színek a fehér, szürke és fekete. Ha nyitott teret választott, vizuálisan elkülönítheti az adott területet, akár egy falon lévő színváltozás, akár egy dekoratív elem révén.
A fehér visszaveri a fényt, pihentető hatást kelt, míg a fekete stabilitást és eleganciát sugall. A szürke kiegészíti a dekort, ugyanakkor változatosságot kölcsönöz a konyhának anélkül, hogy megtörné az egyensúlyt és a színpalettát.
Néha azonban egy ilyen teret felfrissíthetünk a fehér egy erős színnel való kombinálásával.
Ajánlott, hogy a mennyezet mindenáron fehér legyen, és a színfoltot a falakhoz adjuk hozzá. De semmiképpen se legyen a határozott szín folyamatos! Ez a kontraszt igazán lenyűgöző lesz, különösen, ha a bútorokat a nem-színek (fehér - szürke - fekete) palettáján tartjuk.
Egy minimalista szoba fehér - élénkzöld, fehér - mustársárga, fehér - piros kombinációja serkentő hangulatot teremt, ugyanakkor rendkívül pihentető. A fehér és narancs kombinációja is frissességet hoz a konyhádba.
Ha a konyhája természetes fény nélküli, választhat több mesterséges fényforrást, hogy kiemelje egyes részleteket (munkapult, padló) és érvényesítse a különféle dekoratív tárgyakat.
A világítást a bútoroknak megfelelően választjuk meg, például meleg fényt választunk, ha a bútorok fából készülnek, vagy hideg fényt, ha az üveg és az acél dominál.
Milyen mesterséges világítást használhatunk a minimalista konyhában? Használhatunk munkavilágítást, környezeti világítást, hangsúlyos vagy dekoratív világítást.
Lehetőség van különböző fényrétegek használatára a konyhában, több világítótest hozzáadásával, különböző rétegekkel és fényerősségekkel.